KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Stol 1408039
nr 140 8039
Stol
barock
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 22 april 2002
1.300 kr
1.400 kr
1.300 kr
1.400 kr
Barocken
Europeisk konststil som uppkommer i Italien vid 1550-talet.
Dantestolen
Kraftig fällstol med svängda, kryssade ben, arm- och ryggstöd.